Mikrofiberklude er yderst velegnede til overflader, der fortjener en nøjsom rengøring. Mikrofiberkludene kan bruges til f.eks. bilpleje, cykler, motorcykler, båd og andre blanke områder. Mikrofiberkludene sælges i en 2-pak.
Originale Sæbespåner er fyldt i en praktisk bøtte. Det er det samme originale produkt med samme opskrift bare påført i en 500 g bøtte. Meget nemmere at håndtere. Sæbespånerne er vegetabilske og indeholder ikke glycerin.
Værd at vide om produktet
- Sampak - bestseller!
- Inkl. mikrofiberklude (uden mikroplast)
- Kvalitet siden 1935

Varenummer: | BJH1942-1 |
---|---|
Mærke: | Bollerup Jensen |
Om Bollerup Jensen

Miljøvenlige pleje- og rengøringsprodukter. Bollerup Jensen har siden 1935 udviklet og fremstillet miljøvenlige produkter indenfor pleje- og rengøring. Alle produkterne er produceret af naturlige råvarer og i mange tilfælde Svanemærkede, og som emballage benyttes flasker, fremstillet af kasserede fiskenet og dunke lavet af genbrugsplast.
Se flere varer fra Bollerup Jensen